Двама вратари впечатлиха със сухи мрежи в НХЛ

Вратарят-новобранец Аарън Дел спаси 21 удара за първия в кариерата си шътаут при успеха на Сан Хосе с 2:0 над Филаделфия. Патрик Марло заби първото попадение при числено превъзходство в края на първия период. Джъстин Браун добави втори гол в края на срещата, а Акулите записаха четвърта поредна победа и осма в последните девет мача.

Тимът оглавява Тихоокеанската дивизия с 47 точки, с три пред преследвачите Анахайм и Едмънтън.

Филаделфия си тръгнаха от Калифорния с контузия в ръката на вратаря си Стив Мейсън, който има счупване на ръката.

Каролина се наложи с 3:2 над лидера в Западната конференция Чикаго с победен гол на Джей Макклемънт 2:45 минути след началото на третата част. Елиас Линдхолм и Лий Стемпняк вкараха в рамките на минута и 5 секунди, за да обърнат развоя на мача до 2:1. Въпреки победата отборът от Северна Каролина е чак на 6-о място в Столичната дивизия с 39 точки.

Нешвил разгроми с 4:0 Сейнт Луис като гост, а вратарят Юсе Сарос спаси 25 удара при първата си среща в кариерата в НХЛ без допуснат гол. След това поражение Блус остава на 3-о място в Централната дивизия, но изостава на 7 точки от 2-ото, докато Нешвил е чак 5-и. Филип Форсберг вкара гол и подаде за още един, Яник Вебер, Виктор Арвидсон и Колин Уилсън бяха другите голмайстори, докато Майк Рибейро изработи два от головете.

Ванкувър се наложи над Анахайм с 3:2 след продължение с гол на Хенрик Седин в 4:01 минута на допълнителното време. Това е девети гол за капитана на Кенъкс, а малко преди него Райън Гецлаф от Анахайм пропусна сам срещу вратаря. Луи Ериксон и Джак Скили вкараха в редовното време за победителите, а Гецлаф и Рикард Ракел бяха точни за "патоцитеЧ.