Два гола на Уилшър измъкнаха Англия от загубата от Словения (ВИДЕО)

Националният отбор на Англия продължава 100%-вия си актив в квалификациите за Евро 2016 и вече има шест победи от шест мача. "Трите лъва" надделяха трудно с 3:2 като гост над Словения и остават начело в своята група с 18 точки, девет повече от втория Швейцария.

През първата част възпитаниците на Рой Ходжсън тотално доминираха и до 20-тата минута имаха две чисти голови положения. Първо Уейн Рууни изведе Рахийм Стърлинг очи в очи със Самир Ханданович, но крилото успя някак си да изкара топката в аут.

В 20-тата минута ролите се размениха. Играчът на Ливърпул подаде към капитана на Англия, който стреля ниско по земята, но стражът на домакините отново внимаваше и успя със сетни усилия да избие в корнер.

Осем минути преди почивката дойде първата изненада в мача. Словенците нямаха голова атака до 37-та минута, когато страхотен пас на Йосип Иличич стигна до Миливое Новакович, който бе проблем се справи с Джо Харт и изведе тима си напред в резултата.

През втората част "трите лъва" продължиха с натиска и това даде резултат в 57-та минута. Влезлият като резерва Адам Лалана предостави страхотен пас към Джак Уилшър, който с бомбен шут отбеляза дебютното си попадение с екипа на Англия и изравни резултата.

Страхотното разбирателство между двамата се видя още веднъж 16 минути по-късно. Нов пас стигна до халфа на Ливърпул, който с пета върна към Уилшър. Нова бомба излетя от крака на играча на Арсенал и се заби в горния десен ъгъл на Ханданович за 2:1.

Словенците наложиха моментален натиск и това доведе до изравняването шест минути преди края на срещата. Бойан Йокич нахлу добре от ляво и центрира към наказателното поле, където Неич Печник надскочи Киърън Гибс и с глава насочи точно топката за 2:2.

Не бяха изминали и две минути, когато грешка в защитата на словенците позволи на Уейн Рууни да поеме топката пред наказателното поле и спокойно да я насочи във вратата на Ханданович за 3:2. За капитана на "червените дяволи" това бе гол №48, с което изравни легендарния нападател на Англия Гари Линекер.