Два гола на Меси срещу Леванте запазиха разликата преди "Ел Класико" (видео)

Барселона постигна целта си при гостуването на Леванте и победи с 2:1, като по този начин запази разликата от 4 точки с водача Реал Мадрид.

Каталунците стигнаха трудно до победата след като трябваше да правят обрат и изоставаха в резултата до 65-та минута. Срещата се разви по подобие на тази на Реал Мадрид, където гранда също се озова догонващ. Домакините откриха с гол от дупза на Баркеро за игра с ръка на Серхио Бускетс в наказателното поле.

Меси изравни в средата на втората част, а малко по-късно съдията даде дузпа за Барселона, която бе дълго оспорвана от футболистите на Леванте. Меси донесе победата на каталунците с 41-ия си гол в Примера Дивисион. Така Меси и Роналдо имат по 41 гола в първенството точно преди „Ел Класико" на 21 април. Преди това двата тима имат важни срещи в полуфиналите на Шампионската лига.

Пеп Гуардиола заложи на схема с трима защитници в отсъствието на Пике. Също така треньорът даде почивка на Андрес Иниеста, който се появи по-късно в игра. В халфовата линия оперираха Шави, Тиаго, Фабрегас и Бускетс, а в предни позиции титуляри започнаха Алексис, Меси и Педро.

Още в 5-та минута Меси намери Педро отляво, но ударът на испанеца бе избит от вратаря Мунуа. Малко по-късно Алексис направи двойно с Тиаго, който излезе на добра позиция, но стреля слабо в аут. Отново Тиаго имаше шанс с глава, но не уцели вратата.

Така се стигна до 23-та минута, когато имаше разбъркване в наказателното поле на Барселона след изпълнение на корнер. Белестерос опита удар, но Серхио Бускетс игра с ръка в наказателното поле и съдията даде дузпа за Леванте. Баркеро взриви трибуните за 1:0 от бялата точка.

Барселона се опита веднага да отвърне на удара. В 29-та Меси с много технично подаване намери Фабрегас в наказателното поле, който стреля с глава право в ръцете на вратаря. Защитата на Леванте играеше спокойно и не оставаше много празни пространства пред гостите. Барса владееше топката пред наказателното поле, но трудно стигаше до положения.

В 37-та минута при една контраатака за домакините Валдо изведе на добра позиция Педро Лошес, чийто удар мина встрани от вратата. В последните минути на първата час Меси финтира двама защитници и нахлу до аутлинията, но много си скъси ъгъла и стреля в аут.

Гуардиола реагира на полувремето като смени Шави с младия Куенка. Смяната може би бе продиктувана от лошия терен, който не позволяваше на Шави да покаже своите скрити пасове. В 52-та минута гостите получиха своя шанс на контраатака след като Масчерано и Тиаго сбъркаха лошо в центъра на терена. Топката попадна в Коне, който бе останал сам срещу Пуйол и подаде наляво към връхлитащия Баркеро, но неговия пас бе засечен от Пуйол. Веднага след това Иниеста се появи в игра на мястото на Педро.

Барселона започна да свива все по-силно обръча около наказателното поле на Леванте. Вратарят Мунуа се намеси подобавашо след силен изстрел извън наказателното поле на Адриано. В 64-та минута Барселона изравни със своя гений Лионел Меси. Аржентинецът финтира защитник пред наказателното поле и подаде на Санчес, който му върна паса на дъгата, и с мощен удар аржентинеца отбеляза 40-ия си гол в мача за 1:1.

Гостите тръгнаха да правят пълен обрат и Меси бе съборен на дъгата пред наказателното поле. След това голмайстора стреля неточно от прекия свободен удар. В 71-та минута дойде и най-спорното положение в мача. Куенка получи топката отдясно в наказателното поле и тръгна към вратата, но падна в единоборството с Ботельо.

Първоначално съдията остана безмълвен, но секунда по-късно страничния рефер сигнализира за нарушение. Домакините протестираха, но получиха два жълти картона. Меси застана зад топката и без проблеми отбеляза за 2:1. След гола гостите нямаха сили да стигна до нещо повече, а Барселона гледаше с едно око към двубоя с Челси.