Два гола на Менес донесоха трите точки на Милан (ВИДЕО)

Отборът на Милан постигна важна победа в мач от 28-я кръг на италианската Серия А, побеждавайки Каляри с 3:1. Два гола на Жереми Менес и един Филип Мексес подпечатаха успеха за "росонерите", а точен за гостите бе Диего Фариас.

Спечелените три точки изстреляха "червено-черните" до седмата позиция, като те вече са с актив от 38 точки. Каляри остана в зоната на изпадащите с 21 пункта.

Филипо Индзаги изведе на терена Лопес, Антонели, Мексес, Палета, Абате, Поли, Де Йонг, Ван Гинкел, Хонда, Дестро и Менес.

Колегата му Зденек Земан заложи на Бъркич, Авелар, Кепители, Диаките, Гонзалес, Донса, Екдал, Кризетиг, М'Поку, Сау и Фариас.

Срещата започна по-добре за Милан и 21 минути след първия съдийски сигнал Жереми Менес даде преднина на своите след добра атака и асистенция на Андреа Поли. До края на първата част Кейсуке Хонда и Марко ван Гинкел пропуснаха да направят преднината на "росонерите" класическа.

С подновяването на играта госите показаха, че нямат намерение да се предадат и след 120 секунди изравниха резултата. Точен бе Диего Фариас, който се разписа след добро подаване на Марко Сау.

Радостта им обаче не се задържа дълго, тъй като в 49-тата минута Филип Мексес отново изведе тима си напред в резултата. След изпълнение на корнер топката прелетя цялото наказателно поле на гостите и падна на крака на Мексес, който от воле я прати в мрежата на Бъркич.

В 78-та минута Менес сложи точка на спора, след като се разписа от дузпа, за нарушение на Лука Кепители срещу Алесио Черчи.

В последните 10 минути играчите на Каляри опитаха да се върнат в мача, но защитната игра на момчетата на Филипо Индзаги не позволи това да се случи, като блокираше всеки опит на "червено-сините".