Два гола на Лукаку донесоха успеха на Евертън над Саутхямптън (ВИДЕО)

снимка: evertonfc.com

Отборът на Евертън постигна първи успех през сезон 2015/2016 след като надигра като гост Саутхямптън с 3:0. Головете в срещата бяха дело на Ромелу Лукаку - два и Рос Баркли

След тази победа момчетата на Роберто Мартинес се изкачиха до втората позиция с актив от 4 точки, след като в първия кръг направиха 2:2 с новака Уотфрод. Днешният им съперник пък заема 13-тата позиция с 1 точка, която бе спечелена при равенството 2:2 като гост на Нюкасъл.

Срещата започна по-добре за домакините, а в 13-та минута Грациано Пеле пропусна да открие резултата за "светците". Душан Тадич проби добре от дясно и подаде към нападателя, който обаче не успя да насочи топката към вратата, а само леко я отклони.

Шест минути по-късно и Садио Мане бе близко до попадение, но този път само добрата реакция на Тим Хауърд предотврати откриването на резултата. Така се стигна до 22-рата минута, когато Лукаку изведе гостите напред. Ароуна Коне напредна по десния фланг и предприе центриране, което "кацна" на главата на белгийския таран. Той от своя страна показа класа с отиграването си, след като прати Стекеленбург в обратния ъгъл за 1:0.

До края на първата част "карамелите" доминираха на терена и очаквано се стигна до втори гол. Рос Баркли намери добре свободния Лукаку, който за втори път огорчи феновете на Саутхямптън дошли да подкрепят любимците си.

През втората част играчите на Роналд Куман излезнаха максимално мотивирани да стигнат до обрат, владееха повече топката през всичките 45 минути, но така и не успяха да намерят пътя до вратата на Хауърд. Вместо това получиха трети гол шест минути преди края на двубоя дело на Рос Баркли, който се оказа непокрит пред наказателното поле на домакините.

All Goals and Highlights HD | Southampton 0-3...by zidanekrisz