Дузпи донесоха на Спарта 20-та Купа на Чехия

снимка: sparta.cz

Отборът на Спарта (Прага) постигна дубъл в Чехия, след като спечели и Купата на страната. На финала на стадион "Дженерали Арена" Спарта се наложи с 3:2 при дузпите над Виктория (Пилзен) след 1:1 в редовното време и продълженията и вдигна за 20-и път Купата на Чехия.

Радим Ржезник в 74-ата минута откри резултата за Виктория, като далечният му удар се отклони в защитник на Спарта и подлъга вратаря Томас Вацлик.

Спарта вдигна оборотите и натискът им се увенча с дузпа в 4-ата минута на добавеното време, когато реферът я отсъди заради игра с ръка на Петержела. Голмайсторът на чешкото първенство Йожеф Хушбауер я вкара и прати мача в продълженията, където обаче нов гол не падна.

При дузпите отново Петержела се оказа грешник и пропусна за Виктория, докато десният бранител на пражани Павел Кадержабек не сгреши и донесе трофея на своите.

В първенството двата отбора отново са на 1-о и 2-о място, като едва през този сезон Спарта съумя да спре хегемонията от три поредни титли на отбора от Пилзен.