Дузпа срещу Барса след 2 години и каталунците върнаха Атлетико в играта (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

Барселона изпусна победата в Гран Канария и завърши наравно 1:1 срещу Лас Палмас в мач от 26-ия кръг на Примера Дивисион. Каталунците поведоха в резултата чрез Лионел Меси, но през втората част Джонатан Кайери фиксира равенството от дузпа след много спорно решение на съдията Антонио Матеу.

Барса имаше много шансове до края на мача да грабне победата, но ги изпусна и върна Атлетико (Мадрид) в битката за титлата. Каталунците на Ернесто Валверде са лидери в подреждането с 66 пункта и нито една загуба, но "дюшекчиите" са вече само на 5 точки зад тях. Още повече, че в неделя предстои дерби между двата тима на "Камп Ноу", което ще е директен сблъсък за титлата.

Меси поведе гостите в 21-ата минута, след като отбеляза специалитета си - пряк свободен удар. Той вкара мощно топката под гредата във вратарския ъгъл и така отчете 23-ия си гол в Ла Лига този сезон. Преди това той бе пропуснал шанс да вкара пак от фаул.

В 48-ата минута обаче Антонио Матеу свири спорна дузпа за домакините. Топката се отби в гредата след изстрел на Кайери, а там Люка Дин неволно я докосна с ръка. В същото време бе извършено нарушение срещу Томас Вермаелен, но съдията реши да спести това и да посочи бялата точка. Това бе първата отсъдена дузпа срещу Барса за повече от 2 години. Кайери вкара хладнокръвно наказателния удар и фиксира крайното 1:1.

Точката се оказа от изключително значение за тима от Канарските острови в битката за оцеляване. Тимът на Пако Хемес има 20 точки и е на 18-о място в класирането.