Дузпа измъкна Манчестър Сити от резил срещу Норич (ВИДЕО)

Отборът на Манчестър Сити спечели може би най-трудната си победа от началото на сезона в английската Висша лига, но по-важното за момчетата на Мануел Пелегрини е, че след 11 изиграни кръга, те остават на върха на Острова. "Гражданите" трябваше доста да се потрудят, за да спечелят домакинството си на Норич с 2:1, като успехът дойде, след като Яя Туре се разписа от дузпа в последната минута.

Първата част бе доста скучна за зрителите, като не представи зрелището, което всички очакваха от многомилионната селекция на Сити. Втората част също започна равностойно, като "канарчетата" успяха да задържат нулевото равенство до 67-та минута.

Прекрасно центиране на Кевин де Бройне от корнер, насочено около пеналтерията, кацна на главата на Николас Отаменди, който преди това се беше преборил във въздушната битка с Бенет. Това позволи на централния защитник да вкара първия си гол с екипа на "гражданите" след като пристигна на "Етихад" през лятото.

Седем минути преди края на срещата обаче Камерън Джером изравни. Нападетлят завърши атака на тима си, подхваната от Роби Брейди и хвърли трибуните в екстаз. Ексатъз обаче имаше само 6 минути, преди Яя Туре отново да изведе съотборниците си напред в резултата. В 88-та минута Рахийм Стърлинг стреля по посоха на вратата на Норич и капитанът на гостите Ръсъл Мартин си позволи да играе с ръка, заради което бе изгонен, а Сити получи право да изпълни дузпа. Зад топката застана Туре, който спечели срещата за съотборниците си с точни изпълнение от бялата точка.