Дузпа избави Юве от нов резил в Серия А (ВИДЕО)

Шампионът и хегемон в последните четири години в Италия Ювентус не успя да запише победа и в третия мач от новия сезон в Серия А, задоволявайки се с равенство 1:1 като домакин на Киево.

След поражения с 0:1 от Удинезе в Торино и с 1:2 от Рома в голямото дерби „Старата госпожа“ посрещна „летящите магаренца“ с надеждата да прекрати негативната серия, но се нуждаеше от дузпа в края на срещата, за да стигне поне до равенство.

За първи път от 1962 година насам Ювентус печели само 1 точка от първите си три мача в Калчото. Също така за първи път от сезон 2007/08 „Старата госпожа“ инкасира попадение във всеки един от първите 3 кръга на първенството.

Още в петата минута чрез Хетемай Киево откри резултата на „Ювентус Стейдиъм“ и даде сериозна заявка за нова впечатляваща победа, след като преди паузата бе сразил с 4:0 Лацио. Домакините не успяха да отговорят адекватно на предизвикателството чак до 82-ата минута, когато резервата Хуан Куадрадо бе спънат в наказателното поле.

Друго ново попълнение – Пауло Дибала – се разписа от бялата точка и изравни на 1:1 с втория си гол през сезона, но пропуските най-вече през второто полувреме на домакините ги лишиха от възможността да запишат първи успех през новия сезон.

Масимилиано Алегри заложи на Дибала и Алваро Мората в предни позиции, но избра схема 3-5-2, като за трети пореден път тотално промени състава си и в халфовата му линия личаха имената на Алекс Сандро, Алваро Перейра, Ернанес и Марко Стураро, докато Куадрадо и Пол Погба се появиха едва след почивката.

В крайна сметка Ювентус записа първа точка през сезона, но не се представи особено убедително за пореден път, и то в уикенда преди първите мачове от Шампионска лига, където тимът е в коварната компания на Манчестър Сити, Севиля и Борусия (Мьонхенгладбах).

Киево отново се представи на ниво срещу гранд от Италия, макар да остава разочарован от изпуснатата победа. „Летящите магаренца“ са със 7 точки и към момента продължават да бъдат лидери в класирането, докато Юве с 1 е едва на 16-то място.

Juventus vs Chievo 1-1 All Goals & Highlights...by livegoalshd

Рома също има 7 пункта и дели първата позиция с Киево, след като по-рано днес спечели с 2:0 визитата си на новака Фрозиноне. Яго Фалке в 44-ата минута даде аванс на „вълците“, а Хуан Итурбе оформи крайното 0:2 с попадение в третата минута на добавеното време.

Frosinone 0 – 2 Roma | Italy Serie A - latest...by Pathmanathan_Cumanan

В друг мач по-рано днес Фиорентина победи с 1:0 като домакин Дженоа, благодарение на гола на Кума Бубакар в 60-ата минута след асистенция на Борха Валеро. „Виолетовите“ вече имат два успеха и са с актив от 6 точки, докато Дженоа с 3 се намира на 13-то място.

Fiorentina vs Genoa 1-0 Khouma Babacar Goal 2015by FA_2015