Дузпа и автогол решиха лондонското дерби (ВИДЕО)

Най-жестоката битка в Лондон между Арсенал и Тотнъм завърши без победител. Двата отбора си вкараха по един гол за крайното 1:1. За трети пореден път "артилеристите" и "шпорите" не могат да излъчат победител в мачовете помежду си във Висшата лига след 2:2 и 1:1 в предишните два двубоя.

След мощен натиск в края на първото полувреме, късметът се усмихна на Арсенал. Кевин Вимер си вкара много красив автогол, след центриране на Месут Йозил от пряк свободен удар. В 50-ата минута пък Лоран Косчелни препъна играч на Тотнъм и Майк Клатенбърг посочи бялата точка. Хари Кейн не прости на Петър Чех и закова топката от дузпата за 1:1.

Арсенал изпусна шанса да се върне на върха и се изравни по точки с втория Манчестър Сити и на една точка от лидера Челси. Тотнъм е на петото място, на три точки зад "топчиите". Ливърпул пък може да се възползва по перфектен начин от развоя на лондонското дерби и да се качи еднолично на върха, ако победи Уотфорд.