Дунав стартира със загуба в Еврокъп

снимка: dunav8806.com

Дунав 8806 загуби от Мерсин /Турция/ с 69:73 /15:22, 19:14, 13:12 и 22:25/ точки в първия си мач от груповата фаза на женския турнир за Еврокупата на ФИБА, който се игра в зала "Дунав" в Русе.

Георги Божков избра първи за дунавки да играят Зорница Костова, Каролин Тюрен, Шанте Еванс, Тия Люис и Таня Чиров.

Отборът на Мерсин поведе в началото, като след две минути игра водеше с 9:0, а в края на първата част резултатът беше 22:15 в полза на гостите. През втората четвърт дунавки успяха да намалят разликата, като на полувремето преднината на турския тим беше само две точки - 34:36.

През третата четвърт русенския тим показа отлична игра и след три поредни коша - на Шанте Еванс, Тия Люис и тройка на Зорница Костова, успя да обърне резултата в своя полза - 42:36. До края й обаче турският тим отново поведе и завърши с точка преднина - 48:47.

Последната част беше много оспорвана, но състезателките на Мерсин бяха по-точни и 2 минути преди края водеха с осем точки разлика - 70:62. До края на мача дунавки опитаха да обърнат резултата в своя полза, но не успяха и загубиха с 69:73.

Най-резултатна за Дунав 8806 беше Каролин Тюрен със 17 точки, а Шанте Еванс и Зорница Костова записаха по 14 точки. От Мерсин най-полезна беше Кортни Парис, която вкара 15 точки.