Дунав се саморазправи с Рилски спортист

снимка: dunav8806.com

Дунав 8806 разгроми Рилски спортист със 71:47 /23:10, 13:12, 17:12 и 18:13/ точки в мач от първенството на Националната баскетболна лига (НБЛ) за жени, игран в зала "Дунав" в Русе.

Треньорът Георги Божков избра първи за дунавки да играят Виолина Кочева, Зорница Костова, Шанте Еванс, Кристина Сантяго и Таня Чиров. Отборът на Рилски спортист започна в състав Ива Терзиева, Теодора Динева, Наталия Топалова, Еми Ушагелова и Стефка Митева.

Още в началото на мача дунавки успяха да натрупат преднина, като в края на първата четвърт водеха в резултата с 13 точки разлика - 23:10.

През втората част отборът на Иван Лепичев успя да намали преднината на русенки на пет точки. До почивката обаче домакините отново увеличиха аванса си - 36:22.

През третата и четвъртата част Дунав 8806 продължи с добрата игра, за да приключи мача при резултат 71:47.

За отбора на Дунав 8806 с 25 точки се записа Кристина Сантяго, а Шанте Еванс отбеляза 17. От Рилски спортист най-резултатна беше Стефка Митева с 20 точки, а Наталия Топалова вкара 10 точки.