Дунав пресъхна на Герена, Нафтата не запали в Разград

снимка: lap.bg

Левски поведе убедително колоната в Първа лига след бой над приятната изненада Дунав на Герена. Селекцията на Люпко Петрович постигна седмия си пореден шампионатен успех, като този път той дойде в дербито на върха срщу русенци. „Сините” прекършиха устрема на новаците след триумф с 2:0. В герой за домакините се превърна националът Георги Костадинов, който реализира по едно попадение и в двете полувремена.

По този начин столичани загряха по възможно най-добрия начин за предстоящото дерби с ЦСКА-София на 15 октомври. Антонио Аниете и компания  са на върха с актив от 23 точки. Дунав пък инкасира трети мач без победа, който свали „драконите” до третата позиция във временното класиране.

Малко по-късно Лудогорец се справи с 3:1 срещу аутсайдера Нефтохимик. Вандерсон даде ранна преднина на участника в ШЛ, но Николай Дюлгеров смълча "Лудогорец Арена" в началот на втората част.

Разградчани реагираха бързо и с две попадения на неубедителните този сезон Лукас Саша и Клаудио Кешеру грабхана трите точки от Нафтата.