Дунав направи шампионски шпалир на Лудогорец, но после ги наказа! Публиката обяви съдията за мафиот

„Дунав“ изпусна да бие шампиона Лудогорец и направи 2:2 в шестия си мач от шампионския плейоф на първенството в Първа лига. Домакините отново се бяха погрижили за празнична атмосфера на двубоя, за което спомогнаха и трибуни на Градския стадион в Русе, на които имаше над 7 000 зрители.

Дунавци уважиха новия стар шампион от Разград в началото с подобаващ шпалир при излизането на двата отбора.

Русенският тим започна по-добре. Още в първите минути Мирослав Будинов стреля от 20-ина метра, но не намери целта. Малко по-късно домакините имаха претенции за дузпа, след като дунавски нападател бе съборен от противников бранител, но главният рефер Георги Кабаков не намери достатъчно основания да отсъди дузпа. В 12-ата минута Мирослав Будинов засече с глава центриране, но вратарят Ренан дос Сантос изби над гредата.

Само минута по-късно обаче и той не успя да спре ударът на Васил Шопов, който бе изведен на празна врата от Бранимир Костадинов и опъна мрежата за 1:0.

Гостите опитаха да отвърнат, но при най-голямата опасност за тях Вандерсон стреля отдалеч в ръцете на Станислав Антонов. В 27-ата минута „драконите“ отговориха с атака отляво на Бранимир Костадинов. Той центрира, Будинов засече с глава, но дос Сантон спаси. Топката попадна у Шопов, който стреля веднага, но бранител изби от гол линията. В 40-ата минута гостите отново опитаха да застрашат дунавската врата. Абел Анисе бе изведен сам срещу Антонов, но стреля в дясната греда, след което топката бе овладяна от вратаря.

През втората част играта продължи по подобен сценарий, но гостите постепенно поглеждаха по- често към противниковата врата. Така при едно разбъркване в наказателното поле на „Дунав“ Клаудиу Кешеру бе най-съобразителен и изравни за 1:1 в 66-ата минута. Веднага след това „драконите“ имаха претенции за дузпа след игра с ръка на разградски бранител в наказателното поле на гостите, но реферът Кабаков отново подмина без последствия ситуацията. Това доведе до викове „Мафия“ от трибуните.

4165585

През втората част дунавската агитка сътвори и поредното си шоу. Феновете демонстрираха любопитен сюжет, в който през годините докато драконът спи се извисява орел. Със събуждането си обаче, митичното животно изпепелява птицата. Всичко това бе „гарнирано“ и с известна доза факли и димки, които придадоха допълнителен ефект на случващото се зад едната врата.

Точно в този момент дунавци стигнаха и до желаното попадение, при което Бирсент Карагарен прати топката в противниковата врата, след като дос Сантос отрази опасен изстрел на Юлиан Ненов за 2:1 в 77-ата минута.

До края обаче „Дунав“ не успя да задържи преднината си. Михаил Милчев си отбеляза автогол,след като опита да избие топката при разбъркване и удар на Кафу за 2:2 в 88-ата минута.