Дунав изпусна слаб Локо (Пд)

Дунав надигра тотално Локомотив (Пд) в Русе, но гостите издрапаха дощастливо 2:2 след 2 корнера и голове след тях. "Черно-белите" изоставаха в двубоя с 2:0, но успяха да се върнат в мача. Всички попадения в мача паднаха през втората част. За русенци се разписаха Юлиян Ненов и Миро Будинов, а за пловдивчани - Марчев и Кхалед Аяри.

Първото полувреме премина без сериозни опасности пред двете врати, макар че домакините бяха по-активни и се стремяха да нападат разнообразно. В началото на второто полувреме Дунав поведе в резултата набързо. Юлиян Ненов получи пас в наказателното поле от Васил Шопов и прати кълбото във вратата на Илко Пиргов в първите секунди след подновяване на играта.

В 52-ата минута домакините вкараха нов гол. Мирослав Будинов бе изведен от Диян Димов, след което Димов напредна към наказателното поле и с точен удар удвои за 2:0.

Локомотив (Пловдив) намали резултата в 60-ата минута. След центриране от корнер, Димитър Везалов свали с глава към Веселин Марчев, а атакуващият играч се възползва и намали за 2: от упор.

В 87-ата минута Локомотив стигна до втори гол. При корнер за Локомотив Халед Аяри се оказа най-съобразителен и вкара първия си гол в елита на България за 2:2 за ужас на малкото фенове на Дунав по трибуните.

Русенци събраха 15 точки и ще зимуват на предпоследно място в Първа лига. Локо също изпраща разочароваща година и няма никакви шансове да стигне до бленувания топ 6. "Смърфовете" са с 23 точки на девето място, а шестият Верея е с цели 8 точки пред тях 6 кръга преди разделянето на шампионата на 2 половини.