Дунав изпусна да накаже слаб Локо (Пд)

Дунав и Локо (Пд) не успяха да се победят и завършиха при равенство 1:1. Това бе първи двубой от 24-я кръг на Първа лига. Русенци играха по-добре, но в 57-ата минута Олексей Ларин бе изгонен и "драконите" трябваше да доиграят двубоя с човек по-малко.

Това бе директна битка за 6-ото място, но на този етап и двата отбора остават в горната половина на таблицата.

Васил Шопов откри резултата в 34-ата минута след страхотна атака на Дунав. Русенци имаха страхотни шансове да удвоят аванса си, но изпуснаха чисти положения. Ларин пък трябваше да напусне терена, след като извърши нарушение, а бе последен в отбраната.

"Черно-белите" упражниха натиск, но така и не вкараха. Дино Мартинович докара точка в лагера на "смърфовете", след като се разписа в 84-ата минута. До края на двубоя Локо се опита да прибере трите точки, но "драконите" се отбраняваха умело.

Дунав зае временно петото място с 36 точки, колкото има и Черно море. Локо остава четвърти с 38 точки.