Дунав излашка Локо (Пд) насред Лаута в мач със 7 гола

„Дунав“ победи с 4:3 „Локомотив“ Пловдив в деветия си и предпоследен мач от шампионския плейоф на първенството в Първа лига. Срещата започна равностойно. Дунавци имаха възможност да променят резултата първи, но вратарят Илко Пиргов спаси вратата си.

В 22-ата минута обаче и той бе безомощен, след като Юлиан Ненов засече центриране на Васил Шопов отдясно и прати топката в „железничарската“ мрежа за 0:1. Малко по-късно и Мирослав Будинов имаше шанс да отбележи, но Павел Виданов изчисти пред гол линията. Бирсент Карагарен също имаше шанс да порази вратата на бившия си тим, но Пиргов спаси удара му отляво.

Вместо това в 45-ата минута Димо Мартинович изравни за 1:1. Той се измъкна от русенската отбрана след подаване на Пауло Серджо, нахлу в наказателното поле и останал сам срещу Станислав Антонов не сгреши.

Домакините започнаха по-добре втората част, като на русенския вратар се наложи да отразява изстрел от упор на Мартин Камбуров.

Дунавци обаче успяха да вкарат нов гол. Самир Аясс не даде шанс на Пиргов след продължителна атака на гостите и точен шут от границата на наказателното поле за 1:2 в 51-ата минута.

Само 3 минути по-късно резултатът бе изравнен. Станислав Тодоров отсъди дузпа в полза на пловдивския тим след сблъсък между Будинов и Камбуров в дунавското наказателно поле и голмайсторът на „Локомотив“ направи 2:2 от бялата точка.

В 59-ата минута обаче отново „драконите“ излязоха напред. Мирослав Будинов нахлу на скорост в наказателното поле на „железничарите“ и бе фаулиран от вратаря Илко Пиргов. Реферът Станислав Тодоров отсъди дузпа и русенският нападател отбеляза за 2:3.

Домакините опитаха да упражнят натиск, но вратарят Антонов и отбраната пред него неутрализираха техните опити. В 80-ата минута те останаха и с играч по-малко след директен червен картон за Иван Горанов за грубо нарушение срещу Карагарен. Минута по-късно Диян Димов нацели гредата след снаряд от пряк свободен удар.

В 83-ата минута дунавци решиха мача. Влезлият в игра броени минути по-рано Бранимир Костадинов вкара за 2:4 с точен диагонален изстрел отдясно.

В добавеното време все пак домакините успяха да върнат едно попадение чрез Дино Мартинович, но за повече нямаха сили.

Така отборът на „Дунав“ спечели срещата, която е решаваща за четвъртото място в крайното класиране и продължава да твори история.