Дунав довърши Левски и отново е шампион

снимка: dunav8806.com

Отборът на Дунав 8806 (Русе) защити титлата си в  Националната баскетболна лига (НБЛ) за жени. Възпитаничките на Георги Божков победиха гостуващия Левски  със 76:61 точки в петия решителен мач от финала и спечелиха  серията с 3:2 победи.

Домакините доминираха изцяло и заслужено стигнаха до трофея  за трети пореден път и четвърти в историята си. Срещата се игра  пред 1200 зрители в зала "Дунав" в Русе. Победителките бяха наградени от председателя на НБЛ Иван  Ценов.

Кристина Сантяго от Дунав получи наградата за най-полезна  състезателка (МВП) на плейофите. Шампионките поведоха още от началото на двубоя, но в средата на втората част "сините" изравниха - 22:22 и 24:24. От тук до  края на мача обаче домакините превъзхождаха и постепенно  увеличаваха преднината си.

На почивката баскетболистките на Дунав имаха аванс от 14  точки - 38:24, а в края на третата част тя достигна 19 точки -  60:41. В последните 10 минути срещата се доигра, а преднината на  шампионките достигна 20 точки - 74:54.

Радостина Димитрова беше най-резултатна за победителките със 17 точки. По 14 точки добавиха Таня Чиров и Кристина Сантяго.  Шанте Еванс направи "дабъл-дабъл" - 13 точки и 16 борби. За гостите с 15 точки завърши Шарел Алън, а с по 14 точки се отличиха Наташа Попович и Христина Иванова.

В тимовия лист на "сините" беше записана и  помощник-треньорката Маргарита Папазова, но тя не се появи в  игра.