Драми и обрати в НХЛ миналата нощ

Далас победи с 3:1 след обрат от 0:1 у дома срещу Филаделфия в среща от редовния сезон от Националната хокейна лига на САЩ и Канада. Това е първо поражение за Флайърс след серия от десет последователни успеха. Радек Факса, Джорди Бен, както и Адам Кракнъл се разписаха в полза на Старс.

Вратарят на домакините Анти Ниеми спря 31 удара, включително и три шута в последните минути, когато гостите имаха числено преимущество на леда. В първия период на двубоя Тайлър Лейър реализира първото си попадение за Филаделфия, а стражът на гостите Стив Мейсън спаси 25 шайби. Монреал победи с 2:1 като гост срещу Вашингтон, а Кори Прайс направи 20 спасявания на вратата на гостите.

Столичани прекъснаха серията си от шест поредни успеха в Лигата. Артури Лехконен даде аванс за отбора от Канада, но Никлас Бекстрьом изравни във втората третина. Джейф петри донесе победата на Канейдиънс с попадението си също във втората част. Ню Йорк Рейнджърс надигра като гост с 2:1 след дузпи състава на Нешвил.

Новобранецът Джими Весей и Матс Цукарело се разписаха при дузпите, а Рик Неш беше точен за гостите в първата част на срещата. Майк Фишер изравни във втория период. Нешвил има четири поражения от последните си пет двубоя в Лигата.

Торонто победи драматично с 2:1 у дома след продължение срещу шампиона за 2016 година Питсбърг. Джейк Гарднър се разписа в допълнителния период на мача, а преди това точен за 1:1 в първата част беше съотборникът му Никита Зайцев. Евгени Малкин беше дал аванс за Пенс също в първата третина.