Драма в Шампионска лига между бивши палачи на Левски

БАТЕ Борисов отстрани по изключително драматичен начин Дебрецен в третия предварителен кръг на Шампионската лига, след като се нуждаеше от четири минути в допълнителното време, за да вкара победния гол.

Тимът от Беларус спечели мача с 3:1 и изхвърли унгарците с общ резултат 3:2. БАТЕ загуби с 0:1 първия мач в Беларус и не започна никак добре реванша, след като Ибрахим Сидибе се разписа за Дебрецен още в 20-та минута.

Лимам Сейди открадна топка и се откъсна от защитата на домакините, а след това беше повален в наказателното поле от вратаря Сергей Черник. Главният съдия отсъди дузпа и даде жълт картон на Черник, а Сидибе го изпрати в обратния ъгъл за 0:1

. Силен удар от около 20 метра на Александър Володко обаче изравни резултата минути по-късно, а в 66-та добре познатият ветеран Виталий Родионов засече центриране от ляво, за да направи общия резултат от двата мача 2:2.

Все още губейки заради гол на чужд терен, БАТЕ натисна и трудът на момчетата на Александър Ермакович беше възнаграден. Защитата на Дебрецен се провали в четвъртата минута на добавеното време, когато изсипана топка намери непокрития Сергей Кривец и той оформи крайното 3:1 с глава.

Напред в турнира продължават още френският Лил, белгийският Стандард Лиеж и словенският Марибор, посочва БТА.

БАТЕ БОРИСОВ (БЕЛАРУС) - Дебрецен (Унгария) - 3:1 (3:2 общ резултат)
Макаби Тел Авив (Израел) - МАРИБОР (СЛОВЕНИЯ) - 2:2 (2:3)
Панатинайкос (Гърция) - СТАНДАРД ЛИЕЖ (БЕЛГИЯ) - 1:2 (1:2)
ЛИЛ (ФРАНЦИЯ) - Грасхопърс (Швейцария) - 1:1 (3:1)