Драма с дузпи прати Монтана на 1/2-финал за Купата

снимка: БГНЕС

Монтана се класира за полуфиналите за Купата на България, след като победи Локомотив Горна Оряховица с 5:4 след дузпи.

След драматична победа с дузпи Монтана се класира напред в турнира за Купата на България. Домакините от Горна Оряховица пропуснаха две от дузпите си, а Монтана сбърка само веднъж при първата.

Двубоят в Горна Оряховица не предложи нищо вълнуващо в редовното време и продълженията. Домакините откриха първи резултата в 29-та минута, след като Тихомир Кънев засече с глава и прати топката във вратата на Монтана.

Двата отбора излязоха в почивка при резултат 1:0. Втората част обаче Монтана върнаха попадението в 68-та минута чрез Владимир Мичев.

Няколко минути по-късно Тихомир Кънев отбеляза втори гол за Локо ГО, но голът беше отменен, заради нарушение в атака.

В крайна сметка двубоят завърши 1:1 в редовното време, което доведе до продължения на мача, а после и до дузпи, след които Монтана продължиха напред. /БГНЕС