"Драконите" надвиха "болярите" в дербито на дънните риби

Дунав се наложи с 1:0 Етър в дербито на аутсайдерите от група "Б" на втората осмица в Първа лига и го изпревари в класирането кръг преди края на груповата фаза. Единственият гол падна в 25-ата минута, когато Васил Шопов бе оставен непокрит и стреля, топката рикошира от Димо Атанасов и влезе в мрежата.

Треньорът на "болярите" Красимир Балъков пусна като титуляри само трима от предишния мач със „Септември” – Гъргич, Василев и Руменов. Пред защитата като дефанзивен халф игра Пехливанов, който на почивката бе заменен от Мане. В 16-ата минута Ненов се измъкна, но стреля в Пашов. Шопов в 22-ата минута центрира от фаул, но Пасев с глава стреля високо. Атаките на „Дунав” продължиха и се стигна до гола на Васил Шопов.

След 30-ата минута „Етър” натисна и до почивката създаде няколко положения. След центриране от корнер Гълъбов би край вратата, а в 32-ата имнута след фаул на Младенов Ковачев изби топката. Най-чистото положение бе в 40-ата минута, когато топката се отби от ръката на Васев и етърци поискаха дузпа, но реферът прецени, че разстоянието е близко. Последва остро центриране на Пашов отдясно и Петков и Батрович се разминаха с топката пред голлинията. Удар на Младенов със странична ножица бе уловен от Луков.

През втората част „Дунав” се прибра пред вратата си и заложи на контри. В 54-ата минута Бр. Костадинов бе оставен непокрит, но стреля неточно. Етърци Бяха близо до гола в 66-ата минута, когато Почански центрира отляво и Иван Петков стреля с глава, но вратарят Луков извади в корнер. После далечен удар на Н. Колев мина над гредата. При нова контра на русенци Ндиайе също непокрит стреля с глава, но в аут. Опитите на „виолетовите” до края да стигнат до гол донесоха само един пропуск на Младенов в 86-ата минута след центриране отдясно.

В последния кръг „Етър“, който изостава с 1 т. от „Дунав“, приема „Локомотив“ (Пд), докато русенци гостуват на „Септември“. Последният в потока ще играе с Пирин, а предпоследният - с Витоша в плейофи за оцеляване.

По-рано през деня Пирин извъртя вкъщи 2:2 с Витоша.