"Драконите" изпепелиха Базел (ВИДЕО)

Тимът на Порто продължи убедително към 1/4-финалите на Шампионска лига, след като тази вечер "драконите" разгромиха с 4:0 швейцарския Базел на своя "До Драгао" и продължават напред в турнира с общ резултат 5:1.

Точни за португалския колос в срещата бяха Ясин Брахими, Ектор Ерера, Каземиро и Венсан Абубакар, чийто попадения нанесоха тежък удар по честта на швейцарския шампион. За Базел не игра българският национал Иван Иванов, който продължава да се възстановява от тежка контузия.

Така Порто последва Реал Мадрид към 1/4-финалите на надпреварата, като двукратните носители на трофея вече очакват своя съперник за следващата фаза на най-авторитетния клубен турнир на континента.

Резултатът на "До Драгао" бе открит още в 13', когато Ясин Брахими от състава на Порто откри резултата с отлично изпълнение на пряк свободен удар. Това бе и единственият гол за първата част на двубоя, като същинската голеада в двубоя настъпи след почивката.

В началото на втората част авторът на първото попадение Брахими изработи второто, а Ектор Ерера с техничен изстрел от границата на пеналтерията вкара за 2:0 в полза на Порто.

В 56' домакините до голяма степен предрешиха и развоя на сблъсъка, бележейки за 3:0 в полза на Порто. И този път португалците вкараха след изпълнение на статично положение, а преотстъпеният от Реал Мадрид Каземиро отбеляза с хубав изстрел, правейки резултата класически в полза на "драконите".

Крайното 4:0 в двубоя бе оформено в 74', когато Порто заби и последния пирон в ковчега на швейцарците. Венсан Абубакар стреля от повече от 20 метра и отчая вратаря на Базел Томаш Ваклик, подпечатвайки визите на "драконите" за следващата фаза на турнира.