Дортмунд повален в Хамбург (ВИДЕО)

Отборът на Хамбургер ШФ записа домакински успех с 3:1 над един от лидерите – Борусия Дортмунд, в първи мач от 13-ия кръг в Бундеслигата. Това бе второ поражение за играчите на Томас Тухел от началото на сезона, като преди този мач „жълто-черните” бяха в серия от четири поредни победи.

Домакините си осигуриха комфортна преднина още на почивката след попадения на Пиер-Мишел Ласога в 19-ата и Люис Холтби в 41-ата минути. През второто полувреме капитанът на гостите Матс Хумелс си отбеляза автогол в 55-ата минута, с което резултатът стана 3:0.

4150560

Почетното попадение за тима от Дортмунд реализира Пиер-Емерик Обамеянг четири минути преди последния съдийски сигнал. Така габонският национал записа 15-ия си гол от началото на сезона, с което еднолично оглави и голмайсторската листа.

Въпреки загубата Борусия остава на второ място в подреждането с 29 точки, на 5 от лидера Байерн Мюнхен, който днес гостува на Шалке 04. Тимът на Хамбургер пък се изкачи до осмата позиция с 18 пункта. /БГНЕС