Дортмунд ликува в Бавария

Въпреки, че има леки колебания в Шампионската лига, отборът на Борусия (Дортмунд) продължава да държи здраво първото място в германското първенство. Макар и трудно, хората на Петер Бош спечелиха коварната си визита на Аугсбург с 2:1. По този начин вестфалци събраха актив от 19 точки, с който към днешна дата са недостижими за конкурентите им Хофенхайм и Байерн (Мюнхен).

Двубоят стартира отлично за "жълто-черните", които поведоха на баварска територия още в 4-ата минута. Андрий Ярмоленко отбеляза първия си гол в Бундеслигата, след като се оказа най-съобразителен при едно меле и с пета матира Марвин Хитц.

Радостта на гостите обаче продължи не повече от седем минути. Отбраната на Борусия проспа едно центриране към далечната греда за Каюби, който с лекота наказа Роман Бюрки.

Дортмунд все пак си върна водачеството до почивката. Шинджи Кагава блесна освен с великолепния си гол, а и с поставения от него рекорд. Той се превърна в най-резултатния японец в историята на Бундеслигата с цели 38 попадения.

През втората част Дортмунд сериозно дръпна ръчната спирачка, позволявайки на Аугсбург да сътвори няколко големи опасности пред вратата на Бюрки. Швейцарският национал обаче бе хладнокръвен.

В крайна сметка Борусия можеше и да увеличи своя успех, но в 80-ата минута Обамеянг изпълни много несериозно дузпа. Габонецът опита да наказателен удар стил "Паненка", който обаче не затрудни Хитц по никакъв начин. Самата дузпа пък бе отсъдена с няколко минутно закъснение и с помощта на видеоповторение.

В следващия кръг на Дортмунд предстои сериозно дерби с РБ Лайпциг, докато Аугсбург гостува на друг от челниците - Хофенхайм, пише Топспорт.