Домрачова е абсолютната кралица в биатлона в Сочи

Дария Домрачова ще завърши Олимпийските игри в Сочи като една от големите звезди на форума, след като спечели най-трудната дисциплина в биатлона – индивидуалното преследване на 15 километра.

Беларускинята записа страхотно представяне и буквално разби конкуренцията, въпреки че беше наказана с една минута заради единствената си грешка при стрелбата.

Тя обаче записа отлично бягане, с което остави след себе си няколко конкурентки, които записаха нули при стрелбата, но бягаха значително по-бавно от Домрачова. Тя завърши с общо време 43:19.6.

Сребърният медал изненадващо отиде за Швейцария, след като Селина Гаспарин се отчете с 0 на рuбежа, но изостана на 1:15.7 от победителката, която се оказа с едно от най-добрите времена в бягането.

Радостта в лагера на Беларус беше двойна, след като Надежда Шкардино също беше безгрешна при стрелбата и с изоставане от 1:57.5 си заслужи бронзовото отличие в надпреварата.

Голямата изненада дойде от олимпийската и световна шампионка в индивидуалното преследване Тора Бергер, която допусна цели 3 грешки в стрелбата, беше с 53 секунди по-бавна в бягането от победителката и завърши едва на 16-о място.

Така Норвегия остава само с два медала до момента от биатлона, като единият дойде от Оле Ейнар Бьорндален в спринта при мъжете. Това е и единствената титла на норвежците в коронния им спорт.

Българката Десислава Стоянова се представи далеч от най-доброто си ниво, след като допусна цели 6 грешки при стрелбата си – 5 пропуска от прав и 1 грешка от легнал, завършвайки на над 11 минути от победителката. В крайното класиране тя изпадна от топ 70 (72-о място).