Домо игра за втородивизионен отбор заради Мъри

снимка: botevplovdiv.bg

Втородивизионният Раковски 2011, който е сателит на Ботев (Пловдив), завърши 1:1 (0:0) с Берое в контролна среща.

За домакините играха петима играчи, които са част от първия тим на жълто-черните, но по решение на Станимир Стоилов днес играха за Раковски 2011.

Като титуляри започнаха новите попълнения Валери Домовчийски, Елведин Джинджич и Божидар Васев, както и юношите на клуба Радослав Терзиев и Лазар Марин. М

ачът се игра при проливен дъжд и беше последен за беройци преди финала за Суперкупата на България в сряда срещу шампиона Лудогорец. Т

реньорите на Ботев Станимир Стоилов и Цанко Цветанов пък изгледаха срещата. Първото полувреме беше равностойно, а 10 минути след началото на второто старозагорци откриха резултата.

Амир Саюд откри резултата с диагонален удар. След гола играчите на Раковски наложиха надмощие, като в две ситуации бяха замесени Домовчийски и Джинджич, но те се разминаха с изравняване.

Християн Казаков обаче изравни в 79-ата минута с далечен изстрел, при който и вратарят Благой Макенджиев не подходи правилно към топката. Малко преди това раковчани се разминаха пак с гол, като този път Стефанов тресна гредата.