Добруджа с втора лекция над Нефтохимик, играчите на Миро Живков мечтаят за финал

снимка: dobrudjabg.com

„Добруджа 07“ (Добрич) се доближи само на една победа от финала в Суперлига „Сами-М“. В мач №2 от полуфиналната серия срещу „Нефтохимик 2010“ (Бургас) волейболистите на Мирослав Живков постигнаха нов успех, като този път надделяха над първенеца от редовния сезон с драматичното 3:2 (25:19, 25:23, 24:26, 23:25, 20:18).

Двубоят отново се игра пред пълни трибуни в зала „Младост“ в Бургас, а гостите от Добрич поведоха с 2:0 гейма, като имаха и предимство от 4 точки при 15:11 в третата част. Домакините на свой ред успяха да се върнат в мача и да вкарат срещата в тайбрек, който бе спечелен от „Добруджа“ със забележителното 20:18.

Така „добруджанци“ се доближиха само на една победа от класиране на финала в първенството, а в следващите две срещи от серията ще имат и домакинско предимство. Двубоите са на 26-и и 27-и март от 18:00 часа в зала „Добротица“.