Добруджа изрита Левски за Купата, дебютант се промъкна на финалите

снимка: bgvolleyball.com

Добруджа 07 отстрани Левски в третия кръг от турнира за Купата на България. Добричлии се наложиха над столичния си съперник като домакини в петгеймова драма - 3:2 (21:25, 25:19, 25:20, 19:25, 15:12).

За Левски дебют направиха руснакът Евгений Банов и холандецът Даан Ван Хаарлем, който стартира като разпределител. Макар "сините" да взеха първата част, домакините направиха пълен обрат пред около 1200 свои поддръжници. Столичани съумяха отново да изравнят, след като на терена влезе другият разпределител Николай Манчев и раздвижи играта на гостите. Стигна се до тайбрек, в който добричлии бяха по-хладнокръвни и се класираха за финалната фаза на турнира.

Реализатор за победата на Добруджа 07 стана Жулиен Георгиев с 18 точки. Денис Чавдаров и Невен Нешев добавиха по 14 точки за успеха. За Левски най-резултатни бяха Евгений Банов и Смилен Мляков с по 23 точки.

Дебютантът в родната Суперлига Хебър (Пазарджик) също ще играе във финалната фаза на турнира. Хебър размаза Тетевен Волей с 3:0 (25:21, 25:21, 25:16). Най-резултатен бе Минчо Минчев със 17 точки, а 11 добави Мартин Симеонов (1 ас, 1 блокада). За Тетевен Волей Цветелин Цветанов и Илиян Иванов завършиха с по 14 точки (2 аса) (3 блокади).

Финалната фаза на надпреварата ще се проведе от 12 до 14 януари в Монтана. Освен Левски и Хебър, през третия кръг минаха още Миньор (Перник), Нефтохимик 2010 (Бургас) и Марек. Във финалната част влизат директно домакинът Монтана и първите два тима в класирането в Суперлигата - Пирин и ЦСКА.