Дългучът Крауч подобри любопитен рекорд за брой мачове

снимка: twitter.com

Нападателят на Стоук Сити Питър Крауч стана играчът с най-много мачове във Висшата лига на Англия, влизайки като резерва. Двуметровият таран записа 143-ото си участие от скамейката при равенството на "грънчарите" с Брайтън - 2:2. Така той изпревари бившия играч на Нюкасъл Шола Амеоби, който в периода 2000-2015 записа цели 142 двубоя, влизайки като резерва.

Крауч влезе в 73-ата минута срещу "чайките", а след мача се пошегува сам със себе си в "Туитър", където написа: "Трябва ли да се гордея с този рекорд?".

Все пак той е ефективен в тази си роля. Влизайки от скамейката, той вкарва гол на всеки 162 минути, а му трябват цели 271 да се разпише, ако е титуляр. 36-годишният нападател не е започвал мач през този сезон, но пък е отбелязал 3 попадения за 170 минути.