Динамо (Киев) триумфира със Суперкупата на Украйна за четвърти път

Динамо (Киев) спечели за четвърти път Суперкупата на Украйна, след като на стадиона в Полтава се наложи с 3:1 над шампиона на страната Шахтьор (Донецк).

Още до почивката столичани водеха с 2:1 като те откриха резултата в 5-ата минута с гол на полузащитника Олег Гусев от дузпа, отсъдена за нарушение на Ярослав Ракицки. Шампионите от Донецк възстановиха равновесието чрез Фернандиньо, който се разписа след подаване на капитана Дарио Сърна от корнер.

Веднага след изравнителното попадение шахтьорци взеха инициативата и окупираха наказателното поле на съперника от Киев, но въпреки това бяха наказани. В 32-ата минута след пробив и пас на Гусев в наказателното поле точен за Динамо беше Папе Диакате, ново попълнение от Сенегал.

След почивката играчите на Шахтьор отново се втурнаха да търсят изравняването, но отново получиха гол във вратата си. Артьом Милевски с точен удар завърши една контраатака.

Макар и от двете страни да обявиха срещата за по-скоро приятелска, за феновете тя си остана с принципен характер. До момента и двата водещи клуба в Украйна бяха печелили по три пъти трофея, а сега Динамо има аванс от една купа.

По традиция мачът между шампиона и носителя на купата на страната се организира седмица преди да започне новото първенство, припомня БТА.