Димо Тонев оптимист за класирането на Евроволей 2016

снимка: БГНЕС

Националният отбор по волейбол на България за девойки старша възраст (до 19 години) отбеляза две победи с 3:1 и 3:2 гейма над Румъния, в контролни срещи между двата тима, които се играха в София.

Впоследствие, в третия двубой селекционерът Димо Тонев остави извън игра някои основни състезателки, като даде шанс на всички момичета от разширения състав за изява, а нашите отстъпиха с общ резултат 2:3 гейма.

Приятелските мачове бяха последни проверки за двата тима преди старта на европейските квалификации в края на тази седмица. България е домакин на предварителна група Е, в която волейболистките ни са заедно с Дания, Финландия и Естония.

Турнирът ще се проведе в столичната зала "Христо Ботев" от 1 до 3 април, като само първенецът се класира за Евроволей 2016 в Унгария и Словакия.

Ето какво каза треньорът на младите ни националки Димо Тонев пред официалния сайт на БФВолейбол volleyball.bg за подготовката и мачовете с Румъния.