Диего Коста: За мен започва нов живот

Нападателят на Челси и испанския национален отбор Диего Коста изрази огромното си облекчение пред медиите от отбелязването на първия си гол за „Ла Фурия“ при победата с 4:0 над Люксембург в трети мач от квалификациите за Евро 2016.

Коста се нуждаеше от общо 535 игрови минути с националната фланелка, за да се разпише – той го направи за 3:0 при визитата във Великото херцогство, като се превърна в нападателя с най-дълъг престой на терена за Испания без реализирано попадение.

„Бях изключително раздразнен, че не можех да отбележа първия си гол. Постоянно мислех за това и много се притеснявах, но, за щастие, всичко се разви положително. Отсега нататък започвам нов живот.

Благодаря специално на треньора Висенте дел Боске, защото той постоянно се раздава за играчите и на мен ми помогна много. Надявам се отсега нататък да подобрявам играта си“, коментира пред Испанската национална телевизия (ТВЕ) нападателят на Челси, който за същите игрови минути в клуба си има 8 гола (общо 9 досега в 7 мача).

Испания е на второ място в група С с 6 точки, изоставайки от Словакия, която по същото време вчера надви с 3:1 Беларус като гост и продължава да бъде лидер с пълен актив от 9 пункта.