Девилс победиха Кингс с категоричното 5:1

снимка: БГНЕС

Отборът на Ню Джърси Девилс се наложи с категоричното 5:1 при гостуването си на Лос Анджелис Кингс в мач от Националната Хокейна Лига на САЩ и Канада.

Три от попаденията на "дяволите" дойдоха в пауър плей, когато гостите бяха с човек повече на леда. Травис Заяц откри за Ню Джърси в 15' на първата част, а Патрик Елаяс бе точен за 2:0 само две минути след началото на втората третина. Браян Ролстон бе последният отбелязал в пауър плей като неговият гол дойде в 7' на последната част за 1:4 в полза на Девилс.

Другите два гола за "дяволите" отбелязаха Зак Парис и Джейми Лангенбрунер съответно във втората и третата част на двубоя.

Почетното попадение за домакините от Ел Ей отбеляза Дерек Армстронг в началото на последната третина.