Детската градина на Ботев стъпка Черно море в Коматево за ЧРД

снимка: botevplovdiv.bg

Ботев наби Черно Море с 3:1 в Коматево с изключително млад състав и зарадва бултарсите, които празнуваха 104-годишнина на любимия си клуб. "Канарчетата" сгазиха варненци, въпреки, че играха с неопитните Наско Милев, Борис Тютюков, Серкан Юсеин и Р. Апостолов. В редиците на пловдивчани риташе и друг младок- Милен Гамаков, който обаче вече е утвърдено име в А група.

"Жълто-черните" грабнаха трети пореден успех над Морето през анстоящата кампания.

Мачът под дъжда в Коматево се развиваше равностойно през първата част. В 30-ата минута звездата на Ботев Грегъри Нелсън пусна хитро към Гамаков, който се озова на добра позиция и с мощен шут с левачката препарира Китанов за 1:0.

В ответната атака обаче "моряците" стигнаха до 1:1 след късметлийски гол. Симеон Райков стреля от фаул, а топката се отклони от стената и стана неспасяема за Виктор Голас.

Любопитно е да се отбележи, че Ботев пуска трети пореден гол от пряк свободен удар в своята врата и явно това е ахилесовата пета на отбора.

През втората част Ботев се появи преобразен и почна да мачка своя съперник. В 63-ата минута Лъчо Балтанов даде отново преднина за Ботев. Халфът бе точен от дузпа.

В 68-ата Балтанов тотално уби интригата в двубоя. Той посрещна една отбита топка извън наказателното поле и с хубав изстрел матира Китанов.

До края на срещата Черно Море се спаси от още по-голяма загуба и логично треньорът на варненци Никола Спасов бе ядосан.

С тези 3 точки Ботев събра 28 и изпревари именно Черно море в класирането. "Канарчетата" водят с един пункт пред "моряците".