Десет от Видима стигнаха до успех срещу Светкавица

снимка: vidimarakovski.bg

Отборът на Видима Раковски постигна минимална победа с 1:0 над Светкавица в мач от 11-ия кръг на А група, игран на стадион "Раковски" в Севлиево. Единственото попадение в срещата бе дело на Александър Бранеков в 66-та минута, а футболистите на Видима стигнаха до успеха, след като повече от едно полувреме играха с човек по-малко, заради червен картон на Самет Ашимов в 41-та минута.

Срещата започна вяло, като и двата отбора залагаха повече на сигурността и не искаха да рискуват в атака. В 14-та минута защитникът на домакините Калин Щърков напусна принудително терена след много груб фаул на Невен Венков, като по предварителни прогнози Щърков е получил тежка контузия, която може да го извади от игра до края на сезона.

През първото полувреме опасностите пред двете врати почти липсваха, а една от най-запомнящите се ситуации бе изгонването на Самет Ашимов в края на частта (41'). Футболистът на Видима получи втори жълт и съответно червен картон за нарушение срещу Николай Петров и остави отбора си с човек по-малко.

След почивката гостите от Търговище заиграха по-активно, окуражени от факта, че са с един повече на терена, но така и не успяха да се възползват от численото си превъзходство.

Така се стигна до 66-та минута, когато Христо Господинов центрира от фаул в наказателното поле на Светкавица и Александър Бранеков засече топката с глава, пращайки я във вратата на гостите за крайното 1:0.

След тази победа Видима остава на 14-о място във временното класиране на А група с актив от 8 точки, а Светкавица е на последната 16-а позиция с 1 точка.