Десет от Локо (Сф) удържаха равен във Враца

Отборите на Ботев (Вр) и Локомотив (Сф) продължават с яростната битка за оцеляване в българското първенство, след като днес двата преки конкурента завършиха 0:0 на стадиона в гр. Враца.

Гостите от столицата играха повече от 20 минути с човек по-малко, след като изгонен от игра бе Бранимир Костадинов, но въпреки това до промяна на резултата не се стигна.

Така „железничарите" събраха актив от 16 точки след 18 изиграни мача, колкото има и отборът на Черно море. Ботев пък вече има 17 пункта, засега намирайки се над зоната на изпадащите. Врачани все още нямат победа през пролетта, докато Локо (Сф) не успя да повтори успеха си над Миньор в предишния кръг.

Двубоят на ст. „Христо Ботев" не предложи футбол на добро ниво, а чистите шансове пред двамата вратари почти липсваха.

В 6' ветеранът Илия Илиев тества Галев с удар от дистанция, но стражът отрази. В 40' халфът на гостите Том получи контузия и бе заменен принудително от Бранимир Костадинов, който през втората част пое преждевременно към съблекалните. Малко преди почивката Ботев имаше шанс да вкара, но ударът с глава на Альошев срещна тялото на бранител.

И след почивката голове във Враца нямаше, нито пък хубав футбол. В 58' домакините претендираха за дузпа, но играта с ръка на Дюлгеров не бе отразена от рефера.

В 68' Локомотив остана с десет души, след като резервата Бранимир Костадинов получи втори жълт картон. Младият нападател фаулира Куанг на границата на наказателното поле и бе изгонен, като отново останаха съмнения, дали няма дузпа в полза на врачани.

И до края на срещата спорни моменти не липсваха, а в 86' Ботев за пореден път искаше наказателен удар в своя полза. Николов задържа Андрей Атанасов за фланелката, но и този път Стефан Спасов запази мълчание.