Дерменджиев: Може би загубата ще ни отрезви

Старши-треньорът на Лудогорец Георги Дерменджиев прие с достойнство загубата с 2:3 от Левски и не пожела да търси различни от събитията на терена обяснения за поражението. Още през първото полувреме шампионите останаха с човек по-малко, като преди изгонването на Жуниор Кайсара имаше съмнения за непоказан червен картон на Владимир Гаджев, но Дерменджиев не се оправда със съдията, умора или малшанс.

"Не успяхме да демонстрираме играта, която можем. Направихме едно слабо първо полувреме. Отборът беше доста дезорганизиран. Има си и оправдание. Един предходен мач, след който следва Шампионска лига, пренастройването е трудно.

Трябва да го превъзмогнем. Може би тази загуба ще се отрази добре на момчетата, защото ще ги отрезви. Във вътрешното първенство също трябва да се играе на 100 процента и да се поддържа едно добро ниво във всички мачове.

Все пак сме професионалисти и това ни е работата. Все още не сме свикнали и сме далеч от тези отбори, които играят постоянно в Шампионска лига.

За червения картон на Кайсара: Съдията така е видял, така го е свирил. Не искам да го обвинявам и да взимам отношение. Загубихме мача и защо трябва да се оправдаваме със съдията. Мисля, че той се справи добре.

Ще видим и ще анализираме грешките си. И футболистите са хора. Нивото на Лудогорец е високо, което е най-важното. Трябва да направим така, че да го поддържаме във всяка среща.

Не съжалявам, че пуснах всички титуляри и не дадох почивка на никого преди мача срещу Реал Мадрид от Шампионска лига", заяви Дерменджиев.