Deja Vu: Чили и Аржентина отново в спор за трофея от Копа Америка

Отборите на Чили и Аржентина ще спорят за втора поредна година във финала на Копа Америка. Това стана факт, след като съставът на Чили победи с 2:0 Колумбия във втория полуфинален сблъсък от турнира.

Актуалният шампион от надпреварата стигна до успеха след две бързи попадения на Чарлес Арангис и Хосе Педро Фуенсалида съответно в 7-ата и 11-ата минути. Тимът на Колумбия пък доигра срещата с десет души, след като в 57-ата минута червен картон получи Карлос Санчес.

Така във финала отново един срещу друг ще се изправят Чили и Аржентина. „Гаучосите”, водени от суперзвездата на световния футбол Лионел Меси, ще опитат да вземат реванш за миналогодишната загуба с 1:4 след дузпи в търсене на своя 15 трофей от надпреварата. От своя страна пък чилийците ще опитат да повторят триумфа си от миналата година.

Финалът между двата тима е на 27 юни на „Метлайф Стейдиъм” в Ню Йорк.