Дебютантът Испания е на финал в турнира по водна топка

Дебютантът Испания победи Унгария с 10:9 и се класира за финала на Олимпийския турнир по водна топка за жени, информира БТА.

Младият испански отбор няма загуба от началото на турнира. Испанките победиха Унгария и в груповата фаза на надпреварата.

В спора за титлата Испания ще срещне олимпийския вицешампион САЩ в четвъртък. Испанките водеха през целия двубой, а четири минути преди края имаха преднина от 10:7.

За победителките Ани Еспар реализира четири гола. За Унгария Дора Антал, Габриела Суч и Рита Дравуц реализираха по две попадения.

Мъжкият отбор на Унгария по водна топка е най-успешният в историята, но жените нямат класиране сред първите три от въвеждането на спорта в олимпийската програма преди 12 години. Сега унгарките ще срещат Австралия в спора за бронзовите отличия.