Дебютантка елиминира Скиавоне от "Ролан Гарос"

Шампионката от 2010 година Франческа Скиавоне (Италия) отпадна в първия кръг на Откритото първенство на Франция по тенис. 33-годишната Скиавоне претърпя поражение с 3:6, 3:6 от дебютиращата в основната схема на "Ролан Гарос" хърватка Айла Томлянович.

Италианката, която е 54-а в света в момента, загуби на старта в Париж за едва втори път от 14 участия. Досега тя беше отпадала толкова рано във френската столица само през 2009 година.

21-годишната Томлянович, 72-а в класацията на УТА, навакса ранен дефицит от 1:3 и със серия от пет поредни гейма взе първия сет.

Във втората част хърватката дръпна с 5:2 и нямаше проблеми да затвори мача след 84 минути игра.

Томлянович очаква победителката от мача между номер 20 в схемата Елена Веснина (Русия) и Кристина МакХейл (САЩ).