Дебютант във Вечното дерби извежда Левски и ЦСКА

Ивайло Стоянов ще дебютира като съдия на Вечното дерби между Левски и ЦСКА. Това стана ясно, след като Съдийката комисия на Българския футболен съюз обяви нарядите за 34-ия кръг на А група.

До този момент петричкият рефер не е свирил двубой, а последния мач, който е свирил на някой от двата тима е победата на ЦСКА в Ловеч с 1:0 миналия месец.

Двубоя между Левски и ЦСКА е на втория ден от Великден – 21 април, от 16 часа на Националния стадион „Васил Левски“ и ще е общо шести сблъсък между „сини“ и „червени“ през тази кампания.

Помощници на Стоянов на Вечното дерби ще бъдат Иво Колев и Георги Тодоров. Четвърти съдия ще е Валентин Добрев, а като допълнителни асистент съдии зад вратите ще застанат Никола Попов и Калин Людмилов.

Пловдивското дерби между тимовете на Локомотив и Ботев ще бъде ръководено от Георги Кабаков с помощници Мартин Маргаритов и Атанас Бозев. Четвърти съдия е Тони Пандарски, а Владимир Вълков и Димитър Андреев са допълнителни асистен съдии. Мача е в събота, 19 април, от 16:15 часа на стадион „Локомотив“.

Съдийската комисия оповести и съдиите на двата полуфинала за Купата на България. Съдийска бригада начело със Станислав Тодоров ще свири мача между Ботев (Пловдив) и Локомотив (София), а ЛудогорецЛокомотив (Пловдив) е поверен на Христо Ристосков.