Де Брюн и Шюрле блестят при победа на Волфсбург (ВИДЕО)

Световният шампион с Германия и рекордна покупка на Волфсбург Андре Шюрле блесна с голово подаване още в 3-ата минута при убедителната победа на „вълците“ с 3:0 като домакин на Хофенхайм в среща от 20-ия кръг на Бундеслигата.

Волфсбург не позволи на Байерн (Мюнхен) да се откъсне на повече от 8 точки на върха и записа втора победа през 2015-та година, след като в предишното си домакинство бе унищожил именно баварците с 4:1.

Шюрле асистира за попадението на Бас Дост в самото начало на срещата срещу Хофенхайм, като за нападателя това бе четвърти гол от началото на първенството.

Белгийската звезда на „вълците“ Кевин де Брюн покачи на 2:0 с мощен и атрактивен шут в 28-ата минута, преди отново той да фиксира крайния резултат в 84-ата, възползвайки се от подаване на Дост.

Волфсбург се утвърди на второ място в класирането с актив от 41 точки, като продължава да изостава с 8 от лидера и шампион Байерн, победил по същото време днес Щутгарт като гост с 2:0.

Хофенхайм претърпя тежко поражение, но остава с шансове за място в топ 6, въпреки че активът му от 26 точки е с цели 6 по-малък от шестия в момента Байер (Леверкузен).

Кевин де Брюн отново затвърди статута си на основен играч в редиците на Волфсбург, след като вече има седем попадения в Бундеслигата. Ако се добавят и 11-те му асистенции, то той е директно свързан с изработката на цели 18 гола на тима си през сезона, като няма друг играч с повече от 15.

Общо във всички турнири от началото на кампанията пък Де Брюн е вкарал 11 гола и е подал за още 14 в 28 мача.