Даниел Димов с комичен автогол в Израел

Даниел Димов си вкара автогол при равенството на Макаби Петах Тиква 4:4 в гостуване срещу Макаби Нетаня.

Отборът на бившия халф на Левски и Черно море остана на предпоследното място в генералното класиране след втория кръг, като зад него е само градският съперник Апоел Петах Тиква. В 15-та минута на мача нападателят Оларенваю Кайоде се откъсна сам срещу вратаря на Макаби Петах Тиква и се опита да го заобиколи от външната страна, но Димов догони нападателя и подложи крак, за да изчисти топката.

За лош късмет на българина обаче, тя излъга стража на Макаби, тръгна към далечния ъгъл и се търкулна бавно в мрежата на гостите. При попадението останаха съмнения дали Димов, или пък Кайоде е докоснал за последно топката, но намесата на българина промени нейното движение по терена.

Отборът от Петах Тиква съумя да изравни с не по-малко куриозен гол в 21-та минута, когато Ювал Якобович стреля от около 30 метра, а топката мина между краката на вратаря на Нетаня за 1:1.

Моментално обаче грешка допусна и стражът от другата страна на терена, който фаулира съперников играч в наказателното поле и Макаби Нетаня възстанови аванса си от наказателен удар, реализиран от Еран Леви.

До края на първото полувреме падна само един гол - дело на Давид Бен Даян в 44-та минута за 2:2. През второто полувреме обаче домакините от Нетаня вкараха бързи две попадения, а гостите от Петах Тиква изравниха до 4:4 късно в мача.