Данчо Минев скочи да бие скандален рефер в мач на Ботев

Ботев записа първа победа на лагера си в Турция, след като заслужено удари с 1:0 украинския Олександрия. Единственото попадение вкара новата перла Диого Кампос през първото полувреме. Кариоката показа хладнокръвие и техника, след като напред срещу вратаря и с диагонален шут го матира.

Кампос можеше да материализира усилията си още веднъж през първата част, когато получи идентичен на първия гол извеждащ пас, но този път от Серкан Юсеин. Бразилецът отправи силен мигновенен удар, но този път вратарят на противника успя да избие. Първото полувреме ще се запомни и с един отменен гол в мрежата на украинците.

"Жълто-черните" започнаха двубоя с натиск пред вратата на съперника, като първата по сериозна опасност се откри пред Тодор Неделев, който застраши вратата на Панкив, но стражът реагира добре и изчисти в ъглов удар. В 18-ата минута попадение на Диого Кампос бе отменено заради спорна засада, което предизвика недоволството на спортно-техническия щаб на “канарчетата”.

През втората част Николай Киров направи няколко смени в своя състава, като в игра се появиха Чворович, Бризола, Кристиян Добрев, Димитър Калчев, Стивън Петков, като неофициален дебют с "жълто-черната фланелка направи и новопривлеченият Димитър Пиргов. И двата отбора нямаха много опасности пред двете врати.

В 56-ата минута “златната” резерва на Ботев - Стивън Петков имаше своя шанс пред гола, но пропусна да се разпише.

Вратарят Чворович пък съхрани успеха на канарчетата като в края успя да спаси дузпа бита от Цуриков. Дебют за жълто-черните направи новото попълнение Димитър Пиргов, който дойде от Левски и ще е стълб в защитата на пловдивчани през пролетта.

Мачът можеше и да не завърши, тъй като при отсъждането на 11-метровия наказателен удар Йордан Минев съвсем резонно потъси обяснение за дузпата от рефера. Само неадекватният съдия видя нарушение и наду свирката. Това вбеси ветерана и той зареди звучна тирада по адрес на арбитъра.

След като скандалният съдия заплаши да прекрати мача обаче страстите се уталожиха и дузпата бе бита. Правдата възтържествува и Чворович хвана топката, с което узакони успеха на Ботев над грубия украински тим.