Цвети врътна геврек на германка на любимия си Ролан Гарос

Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова показа, че на Ролан Гарос се чувства фантастично. Тя сложи край на черната си серия без победа от няколко месеца, след като се справи с Мона Бартел с 6:0, 6:4 на старта на турнира от Големия шлем.

Цвети сложи и край на лошата си серия срещу германката, след като бе загубила и двата предишни мача между тях.

Следващата съперничка на Пиронкова ще бъде Елина Свитолина. Украинката е поставена под номер 5 и си уреди място във втория кръг след победа с 6:4, 6:3 над Ярослава Шведова от Казахстан.

Цвети стартира мача много силно и с три чисти пробива спечели първия сет сензационно на 0.

Във втория сет германката влезе в ритъм и дръпна с 3:0. Пиронкова се събра и успя да изравни до 4:4. Последва нов пробив за българката, а Цвети сложи край на мача с безпроблемен сервис-гейм.

Както е известно турнирът стана любим на Цвети, след като през миналата година направи истински фурор на кортовете в Париж. Тогава тя изрита Агнешка Радванска, която бе световна №2, след страхотен обрат и стигна до 1/4 финал.