Цвети не можа да стигне първи полуфинал през сезона

Цветана Пиронкова остана в подножието на първия си полуфинал през сезона, след като допусна инфарктно поражение 6:2, 4:6, 4:6 от 19-ата в света Карла Суарес Наваро на четвъртфинала в Хертогенбош.

За втори път през настоящата кампания Пиронкова се класира на този етап от WTA турнир, като изглеждаше на крачка да го прескочи и да играе на полуфиналите, но допусна пореден обрат в мача, за да отстъпи в крайна сметка с 1:2 сета.

Мачът беше прекратен за повече от 1 час, което се оказа пагубно за формата и кондицията на Цвети, защото преди паузата тя водеше с 2:0 и пробив в третия сет, но след прекъсването не се доближи до предишното си състояние.

Пиронкова заслужи 4 677 евро от наградния фонд на турнира и 70 точки за световната ранглиста, но на практика загуби такива, защото имаше да защитава 120 от миналата година, когато игра в Ийстбърн и натрупа 120.

Така с подновяването на ранглистата на WTA следващата седмица в понеделник Цвети ще отбележи спад с около 7-8 позиции и вероятно ще изпадне от топ 70, пласирайки се около 72-то място.

Цвети започна великолепно двубоя и спечели доста убедително първия сет с 6:2, а Наваро видимо изпитваше проблеми, защото допусна пробив за 5:2 след две поредни двойни грешки.

Втората част обаче се превърна в истинска размяна на обрати, като Пиронкова позволи цели три пъти да бъде „пробита", за да отстъпи в крайна сметка с 4:6.

Цвети започна отлично решителния трети сет и поведе с 2:0 гейма, но дългата пауза видимо се бе отразила по-добре на кондицията на Наваро, която излезе в по-добро състояние след прекъсването.

Световната номер 19 бързо върна пробива, после изравни до 4:4, спечели подаването си и стигна до 2 мачбола при сервис на Пиронкова, като в крайна сметка материализира 3-ата си възможност и затвори мача след 6:2, 4:6, 4:6.