ЦСКА запази шансове след 2:1 над Волфсбург в Москва

снимка: ройтерс

Отборът на ЦСКА Москва постигна изключително важна победа като домакин на шампиона на Германия Волфсбург в мач от група В на Шампионската лига. ЦСКА се наложи с 2:1, след като успя да стигне до пълен обрат в мача, губейки с 0:1. След този успех руснаците запазиха шансове за класиране на осминафиналите в най-силния европейски турнир.

Домакините започнаха по-активно мача, като още от началото наложиха домакински натиск, но гостите бяха отборът, който пръв откри резултата. Босненският голмайстор на Волфсбург Един Джеко изведе своя отбор напред в 19-та минута, след като се възползва от пас на колегата си в нападение Обафеми Мартинс и с премерен удар прати топката под плонжа на Акинфеев за 1:0.

След попадението, футболистите на ЦСКА реагираха като ужилени и обсадиха вратата на „вълците" в търсене на изравнителен гол. Той така и не падна до края на първото полувреме, а пропуски направиха Несид, Дзагоев и Милош Красич.

ЦСКА не се отказа да търси гол и през второто полувреме успя да стигне до пълен обрат. Първо Томаш Несид бе точен за 1:1 в 58-та минута след като засече с глава центриране на Евгени Алдонин отляво.

Милош Красич донесе победата за домакините с красиво попадение в 66-та минута. Желаният от куп европейски грандове футболист препарира Диего Беналио с изстрел от далечно разстояние за крайното 2:1.

След тази победа ЦСКА запази шансовете си за класиране в следващата фаза на Шампионската лига живи, след като вече има 7 точки, толкова колкото и Волфсбург, но германците са с по-добри показатели. Всичко ще се реши в последните мачове в групите, когато ЦСКА гостува на Бешикташ, а Волфсбург посреща Манчестър Юнайтед.