ЦСКА видя тенденциозно съдийство срещу юношите - 5 дузпи за 5 дни

ЦСКА-София завихри голям скандал заради съдийството в мачовете на "червените" в различните възрастови групи. Според "армейците" юношеските гарнитури са били ощетени най-малко 5 пъти в последните 5 дни, а поводът за това обвинение стана неотсъдена дузпа при загубата от Левски с 1:4 в мача на отборите до 15 години. ЦСКА съзря тенденциозно съдийство, обслужващо интереса на други клубове. От отбора пуснаха обвинението на клубния си сайт, а то е озаглавено "За 5 дни - 5 неотсъдени дузпи в полза на ЦСКА".

Ето какво пишат червените за двубоите в различните възрастови групи:

За 5 дни - 5 неотсъдени дузпи в полза на ЦСКА

ЦСКА U15 отстъпи на Левски с 1:4. Двубоят се игра на базата в Панчарево и беше излъчен на живо по ЦСКА ТВ.

В пети мач на наши юноши през последните пет дни главният съдия не остана незабелязан след някои свои осъждания. В 22-та минута при 0:0 реферът не отсъди очевадна дузпа, след като Мартин Смоленски беше спънат в наказателното поле, а в ответната атака топката излезе в аут, но беше отсъден корнер, след който гостите поведоха в резултата. В третата минута на добавеното време сините удвоиха преднината си.

Армейците излязоха пределно амбицирани за обрат през вторите 35 минути. Резултатът беше намален след само 4 минути игра от Цветомир Цанев, когато той се разписа с глава. Минута по-късно Мартин Смоленски стреля, но не успя да изравни, след като топката мина на сантиметри от гредата. В 49-та минута сините вкараха за 1:3. Момчетата на Христо Марашлиев продължиха да атакуват и да създават положения пред противниковата врата. Топката обаче така и не влезе за втори път във вратата на Левски след добри намеси на техния вратар. В продължението на срещата беше оформен крайният резултат.
Освен в този мач, главните арбитри не видяха очавадни нарушения срещу наши футболисти в наказателното поле на противниковия отбор в още три мача - U19 ЦСКА - Берое (2:2), U17 ЦСКА - Септември (2:1) и U15 Славия - ЦСКА (0:2). Така само за 5 дни главните съдии ощетиха най-малко в пет ситуации нашите отбори.