ЦСКА свали орлите от небесата и мечтае за Купата на България (ВИДЕО)

ЦСКА се наложи с 1:0 над Лудогорец насред Разград в четвъртфинал за Купата на България. Голът за победителите вкара Рубен Пинто с тупалка от 20 метра в 30-ата минута. През целия мач гостите от София играха по-нахъсано и заслужено ликуваха след края на срещата. Единственият шанс за "орлите" дойде в 90-ата минута, когато Вандерсон нацели гредата, макар че бе сам срещу вратаря.

Така след Локо Пд, сега и ЦСКА вече е полуфиналист за Купата. Утре са останалите два двубоя - Струмска слава-  Септември и Ботев Пд - Черно море.

Още преди почивката ЦСКА загатна, че е дошъл в Разград с единствената мисъл да се пребори за полуфинал, докато домакините действаха вяло и разконцентрирано. След 1-2 ситуации пред двете врати се стигна до 30-ата минута, когато гостите откриха резултата. Рубен Пинто пое една отбита топка и с плътен шут с десния крак от 20 метра я забоде в долния ляв ъгъл на вратата. Моци можеше да спаси ситуацията, но учудващо се наведе и пропусна кълбото.

След почивката орплите опитаха натиск, но отново срещнаха непреодолим отпор в добре подредената защита на червените. Гостите на свой ред контраатакуваха опасно. Тиаго едва не наказа една грешка в защитата на Лудогорец, след като открадна топката, но стреля в аут от малък ъгъл. По-късно отново той опита параболичен удар от пряк свободен удар, отново от малък ъгъл, но топката мина над гредата. 5 минути преди края ЦСКА можеше да вкара втори гол, но Евандро пропусна сам срещу вратаря, след като открадна една топка от неуверения Манолев. Все пак в края Лудогорец можеше да изравни. В 89-ата минута Вандерсон удари гредата, а в добавеното време Сисиньо стреля с глава покрай гредата след корнер отдясно.

ЛУДОГОРЕЦ - ЦСКА-СОФИЯ 0:1

0:1 Рубен Пинто 30

ЛУДОГОРЕЦ: 33. Ренан, 4. Сисиньо, 30. Моци, 21. Григоре, 11. Манолев, 12. Анисе (64- Дяков), 44. Горалски, 92. Лукоки, 84. Марселиньо (69-Юсеин), 88. Вандерсон, 28. Кешерю

ЦСКА-СОФИЯ: 30. Черниаускас, 19. Турицов, 5. Бодуров, 24. Томаш, 16. Бикел, 6. Пинто, 15. Малинов, 7. Жоржиньо, 20. Тиаго, 17. Енрике, 22. Али Соу